translator.

sobota, 23 listopada 2013

do you know polyvore?

Polyvore, czyli największa szafa świata. Po jej otworzeniu na pewno żadna z Was nie stwierdzi, że nie ma co na siebie włożyć :) Szkoda, że każdy set, który tam stworzymy pozostaje(najczęściej) tylko w sferze wirtualnej...Ale nie zawsze musi tak być- każda rzecz, która tam się znajduje posiada odnośnik do sklepu internetowego oraz cenę.

Polyvore-the biggest wardrobe in the world. When you open it no one can say "Don't know what to wear". :) Too bad that every set we create is (usually) virtual...But everything there has a link to an online store and the price.


To także strona z darmowymi poradami stylistów z całego świata! Czy ten post zaczyna brzmieć trochę jak reklama? Jeśli tak, to nie było to zamierzone. My lubimy polyvore za możliwość wcielenia się w rolę stylistek, tworzenie własnych zestawów i zdobywanie nowych inspiracji. Bawcie się dobrze!

There, you can also find some stylists advices from all over the world- totally for free! Is this post becoming a little advertisement? If it does sound like this, we didn't mean it. We like polyvore for this amazing opportunity of being stylists for a moment, creating our own sets and getting new inspirations. Enjoy!

Here you can find some of our sets, more you'll find on our facebook soon!2 komentarze: